Ben kimim?

Özgür Duran YurtseverLisans ve Yüksek Lisans eğitimimi İstanbul Üniversitesi Psikoloji Bölümü’nde tamamladım. Öğrencilik yılarımda ve sonrasında bir çok gönüllü çalışmaya katıldım. 1999 yıllı Marmara Depremi sonrasında henüz öğrenci iken Türk Psikologllar Derneği(TPD) ile birlikte çadır kentlerde psikolojik hizmetlerin yürütülmesi çalışmalarına katıldım. Yalova Mehmetçik Çadır Kenti’nde çalıştığımız çocukların resimlerdeki o koyu ve karanlık renklerin gökkuşağı renklerine dönüştüğünü görmüş olmak benim için hala çok özeldir. Daha sonra DABATEM’in Depremzedelere Psikolojik Yardım Projesi kapsamında İstanbul-Avcılar ve İzmit-Değirmendere’de yürütülen çalışmalarına katıldım.

HakkımdaŞuan ismi TPD Travma Komisyonu olan İnsan Hakları ve Travma Komisyonun kuruluşuna katıldım, süreç içerisinde komisyon üyeliği afet sonrası psikolojik yardım projelerine destekte bulundum ve İstanbul Şubesi Yönetim Kurulu’nda 2 yıl görev yaptım.

Toplumsal Dayanışma İçin Psikologlar Derneği’nin kuruluş öncesi ve sonrasında çalışmalarında bulundum ve halen gönülden destekliyorum.
Farklı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon merkezlerinde psikolog ve yönetici olarak çalıştım. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı’na bağlı bir bakım ve sosyal rehabilitasyon merkezinde istismar mağduru, madde kullanım öyküsü veya sokak yaşantısı bulunan 12-19 yaş arası genç kadınlarla; bilirkişi, aile danışmanı, psikolojik danışman ve psikoterapist olarak çalıştım.
Halen İstanbul Üniversitesi Deneysel Tıp Araştırmaları Enstitüsü’nde İleri Nörolojik Bilimler Programı’nda Doktora Tezi çalışmamı sürdürmekte, Psikiyatri Anabilim Dalı’nda Cinsel İşlev Bozuklukları Kliniği’nde eğitim aldım ve İstanbul’un Moda semtinde özel danışanlarımı kabul etmekteyim.